/*کد پاپ اپ*/

Code Center

X
تبلیغات
بسم الله الرحمن الرحیم - خوش آمدید ...
آموزش کامپیوتر،آموزش فتوشاپ،ترفند
تک آموزش|آموزش کامپیوتر ،آموزش فتوشاپ و نرم افزار
امروز ۲۷ تير ۱۳۹۷
بروز شده در ۱۹ اسفند ۱۳۹۳
و در ساعت ۱۶:۱۱

روش فارسی نویسی در ویندوز Seven

روش فارسی نویسی در ویندوز Seven
روش فارسی نویسی در ویندوز 7

وقتی که شما ویندوز Seven را نصب می کنید، به طور پیشفرض زبان سیستم عامل به صورت انگلیسی خواهد بود. یعنی نوشتن در محیط اینترنت، آفیس، نامگذاری فایل ها و… فقط به زبان انگلیسی امکان پذیر خواهد بود. در این آموزش می خواهیم روش فارسی نویسی در ویندوز 7 را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.


در گوشه پایین صفحه روی دکمه ی (Start) کلیک کرده و از منوی استارت به بخش Control Panel بروید. از منوی کنترل پَنل، در کنار ایکون کره زمین و ساعت روی عبارت Change keyboards or other methods کلیک کنید پنجره جدید باز شود.

روش فارسی نویسی در ویندوز Seven

پنجره جدید شامل چند زبانه (Tab) می باشد. روی زبانه ی Keyboards and Languages کلیک کرده و سپس روی دکمه ی Change Keyboards کلیک کنید.

روش فارسی نویسی در ویندوز Seven

پنجره ی Text services and Imput Languages باز می شود. زبانه ی Genral را انتخاب کنید. مشاهده می کنید در بخش Installed serviced فقط واژه US نوشته شده یعنی سیستم عامل شما فقط برای نوشتن زبان انگلیسی آمادگی دارد. برای افزودن قابلیت فارسی نویسی در ویندوز روی دکمه ی Add کلیک کنید.

روش فارسی نویسی در ویندوز Seven

اکنون فهرستی از زبان های مختلف روبروی شما قرار گرفته است. گزینه ی Persian را پیدا کرده و روی علامت مثبت کنار آن کلیک کنید، باز هم روی علامت مثبت کنار عبارت Keyboard کلیک کنید، حالا تیک گزینه ی Persian را بزنید و در آخر روی OK کلیک کنید. حالا مشاهده می کنید که زبان فارسی (Persian) نیز به قسمت Installed services اضافه شده است.

روش فارسی نویسی در ویندوز Seven

روش فارسی نویسی در ویندوز Seven

حالا تمام پنجره های پیشین را تایید کنید (روی OK کلیک کنید) تا سیستم عامل شما دارای قابلیت فارسی نویسی شود. از این به بعد با کلید های ترکیبی Shift + Alt می توانید هم انگلیسی بنویسید و هم فارسی.

نوشته شده در پنجشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۱
نویسنده : رضا
۷۵۳ بازدید

نظرات :


سجاد در 26 مرداد 1391 - 14:03 گفته :
دمت گرم

ارسال نظر


نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :

ورود

شناسه :
رمز :

پیوندها

دیگر صفحات

نظر سنجی

میزان رضایت شما از وب سایت؟